KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15073202
nr 1507 3202
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Motiv från Rörås. Signerad, daterad -64. Olja på duk, 50x73 cm, oramad
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
måndag 5 december 2022
kl 18:19:32